En İyi Yapay Zeka Uygulamaları

Bu yazımızda yeni başlayanlardan uzmanlara kadar herkese fayda sağlayabilecek en iyi yapay zeka yazılımlarını ve uygulamaları inceleyeceğiz. Özellikleri, faydaları ve kişisel ve profesyonel hayatınızda size nasıl yardımcı olabilecekleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yapay zeka yaşam ve çalışma şeklimizde devrim yaratıyor ve herkesin yapay zeka ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi olması giderek daha önemli hale geliyor. İster öğrenci, ister profesyonel ya da sadece yapay zeka alanına ilgi duyan biri olun, size çeşitli şekillerde fayda sağlayabilecek çok sayıda yapay zeka yazılım seçeneği mevcuttur.

  1. IBM Watson

IBM Watson, en popüler yapay zeka yazılımlarından biridir. Özellikle işletmeler için tasarlanmış olan bu yazılım, doğal dil işleme ve makine öğrenimi teknolojileri kullanarak işletmelerin karar verme süreçlerini geliştirir. IBM Watson, müşteri hizmetleri, pazarlama, insan kaynakları ve finans gibi birçok farklı alanlarda kullanılabilir.

2. TensorFlow

TensorFlow, Google tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir yapay zeka yazılımıdır. Derin öğrenme için kullanılan bu yazılım, veri analizi ve nesne algılama gibi birçok farklı alanda kullanılabilir. TensorFlow, özellikle araştırma ve geliştirme amaçları için idealdir.

3. Microsoft Azure Makine Öğrenimi

Microsoft Azure Machine Learning, Microsoft tarafından geliştirilen bir yapay zeka yazılımıdır. Bu yazılım, veri analizi, makine öğrenimi ve tahmin modelleri oluşturma için kullanılır. Azure Machine Learning, özellikle büyük veri işleme ve iş zekası uygulamaları için idealdir.

4. ChatGPT

OpenAI tarafından eğitilmiş büyük bir dil modelidir. GPT-3.5 mimarisi üzerine inşa edilmiş ve doğal dil işleme (NLP) teknolojisi kullanılarak tasarlanmış bir yapay zekâ sistemidir. Gelen sorulara cevap vermek ve konuşmacılarla etkileşimde bulunmak için tasarlanmıştır. Herhangi bir konu hakkında soru sorabilir veya sohbet edebilirsiniz.

5. NVIDIA Canvas

NVIDIA Canvas, görüntünüzü tam olarak ihtiyacınız olan şey olacak şekilde özelleştirmenizi sağlar. Yapay zekanın gücünden yararlanarak çim veya bulutlar gibi basit şekiller ve çizgiler çizin ve çiziminizin gerçekçi manzara görüntülerine dönüşmesini bekleyin.

6. Midjourney

Kullanıcıların metin istemlerini kullanarak yapay zeka teknolojisi ile benzersiz, yüksek kaliteli görüntüler oluşturmasına olanak tanıyan bir AI sanat oluşturma aracıdır. Midjourney kullanarak dünyalar, harika karakterler ve benzersiz görüntüler yaratabilirsiniz.

7. Synthesia

15 dakikada profesyonel videolar oluşturmak isterseniz bu yapay zeka aracı gerçekten işinize yarayabilir. Kendi AI Avatarınızı oluşturabilir ve daha kapsayıcı videolar oluşturabilirsiniz. Metinlerinizi oluşturun ve yapay zekanın videonuzu hazırlasın.

8. Canva

Canva’nın AI fotoğraf oluşturucusu Text to Image’ı kullanarak bir metin istemiyle yapay zeka tarafından oluşturulmuş görseller ve sanat eserleri üretebilirsiniz. OpenAI tarafından desteklenen Magic Write ile yapay zeka metin oluşturucu ile hızlı şekilde metin oluşturabilirsiniz.

9. Pictory 

Pictory kullanarak videolarınıza otomatik olarak altyazı ekleyebilir ve uzun videoları otomatik olarak özetleyebilirsiniz.  Ayrıca, blog yayınınızı sosyal medya veya web siteniz için kullanılacak ilgi çekici bir videoya dönüştürebilirsiniz.

10. Jasper

Jasper kullanarak blog gönderileri, e-postalar, pazarlama metni yazabilirsiniz. Örneğin, YouTube ve TikTok’ta viral olmak için yaratıcı video komutları oluşturabilirsiniz.

Şurada paylaş:

“En İyi Yapay Zeka Uygulamaları” için bir yanıt

  1. Selçuk DOĞAN avatarı
    Selçuk DOĞAN

    Çok güzel bir yazı olmuş Teşekkürler. Yapay zeka gerçekten günümüzde çok önemli. Artık her türlü sektörde yapay zeka uygulamalarını görmek mümkün. Bu sebeple biz de kendimizi yapay zekaya entegre etmeliyiz diye düşünüyorum. Gelecekte her türlü meslek grubu için yapay zeka bir tercih nedeni olacak. Yapay zekayla ilgili olmayan bir meslek grubunda bile eğer yapay zekayı bilen varsa tercih edilecek. Ben de bu siteyi takip ediyorum yapay zeka uygulamaları için size de öneririm. https://www.yapayzekagunlukleri.com/tr/

    Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir